Ujistěte se, že jsou zatažené závěsy a že jste chráněni před přihlížejícími

Ujistěte se, že jsou zatažené závěsy a že jste chráněni před přihlížejícími

Oficiální stránky Uslim – uživatelské recenze, cena a kde koupit

Pokud například lékař předepisuje program pro osobu s úzkostí, začlení do něj pozice, dýchací techniky a praktiky všímavosti, které jsou speciálně navrženy tak, aby pomohly s regulací nervového systému.

Jaké jsou základní prvky Medi jógy?

Praktici a lékaři, kteří předepisují lékařskou jógu svým pacientům, popisují tuto praxi jako „ingredience“. Toto jsou vhodné použití:

Pozice – specifické jógové pozice, které pomohou s fyzickými potřebami jedince.

Dechové techniky – řada různých dechových cvičení, u kterých bylo prokázáno, že pomáhají s konkrétními problémy.

Meditace – účinný způsob, jak se zbavit stresu, uklidnit a regulovat nervový systém.

Všímavost – uvědomění si určitých vzorců chování, zvýšení soucitu a empatie k sobě i druhým.

Sebereflexe a studium – praxe nahlížení dovnitř a mapování pokroku pomocí specifického předepsaného programu Medi jógy.

Výživná strava – dodání základních živin pro podporu celého tělesného systému.

Zlepšení vztahů – nahlédnutí do rodinných a přátelských kruhů a zlepšení komunikace tam, kde je to možné.

Podpůrné sítě – zajištění podpůrného prostředí pro jednotlivce, aby dosáhl pokroku ve svém programu péče.

Dodržování individuálního receptu je životně důležité pro úspěch osobního plánu Medi jógy.

Jaké jsou výhody Medi jógy?

Kromě zjevného zlepšení síly a flexibility, které pocházejí z pravidelného cvičení jógových pozic, nabízí Medi Yoga celou řadu dalších výhod.

Aspekty meditace a všímavosti v Medi józe se používají k tréninku pacientovy mysli. Cvičením těchto technik lze omezit opakující se myšlenkové proudy a negativní způsoby myšlení. Tyto postupy budují odolnost a nabízejí pacientovi nové způsoby, jak se vypořádat s environmentálními stresory a spouštěči úzkosti.

Sebereflexe může také odhalit původní příčiny úzkosti, deprese a dalších duševních poruch. Je důležité poznamenat, že Medi Yoga je vynikající doplňková terapie, která dobře funguje vedle léků a psychoterapie.

Medi jóga zmírňuje a zlepšuje škodlivé účinky stresu na organismus. Naše systémy nejsou navrženy tak, aby zvládaly delší období stresu. Tělo reaguje změnami ve funkci imunitního systému, trávení a výdeji a ukládání energie. V průběhu času může kumulativní nahromadění stresových reakcí vést k onemocnění.

Naučit se účinným způsobům, jak se vypořádat se stresem, stejně jako zklidnění a regulace nervového systému může mít hluboký vliv na schopnost těla léčit se a vypořádat se se stresory.

Věda za Medi jógou

Studie zjistila, že pacienti, kteří se účastnili plánu Medi jógy po dobu 12 týdnů, vykazovali zlepšení kvality života související se zdravím a systolického krevního tlaku . Tyto výsledky jsou povzbudivé pro použití Medi jógy ke zlepšení kvality života lidí s kardiovaskulárními chorobami.

Harvard Medical School zveřejnila, že jóga zvyšuje počet spojení mozkových buněk . Takové zvýšení vede ke zlepšení kognitivních dovedností, jako je učení a paměť. Bylo také prokázáno, že pravidelní praktikující jógy si zachovávají tlustší prefrontální kůru, která se s věkem obvykle snižuje.

O tom, že jóga prospívá tělu i mozku, není pochyb. Návštěva kvalifikovaného lékaře Medi jógy nebo nalezení centra lékařské jógové terapie ve vašem okolí může být cenné pro mnoho zdravotních problémů.

I když vám při pomyšlení na cvičení jógy ve vašem narozeninovém obleku může způsobit mráz po zádech, ve skutečnosti je to cvičení, kterému se dostává více pozornosti. Jóga je úžasný způsob, jak se naladit na tělo, a když ji budete dělat nazí, můžete toto spojení posílit.

Klíčové věci:

 • Nahá jóga je stále populárnější po celém světě.
 • Přes nahotu je nahá jóga zcela nesexuální praktika.
 • K dispozici jsou online a osobní kurzy.

Co je nahá jóga?

V podstatě nahá jóga je přesně to: jóga, která se provádí nahá. Pozice, meditace a účinky na tělo jsou stejné.

Jediný rozdíl mezi nahou jógou a běžnou oblečenou jógou je ten, že všechno děláte nazí!

Proč cvičit nahou jógu?

Existuje mnoho důvodů, proč by se někdo mohl rozhodnout pro cvičení nahé jógy. Nejedná se o nic sexuálního, ale praktikující uvádějí pocit naprosté otevřenosti a přijetí svého těla.

Jedna nahá škola jógy v New Yorku uvádí, že studenti přicházejí do třídy zpočátku jen zkusmo. Když hodina skončí, cítí se soustředění, klidní a klidnější s pocitem zranitelnosti.

Zdá se, že ve světě nahé jógy panuje shoda, že pomáhá zbavit se starostí o to, jak tělo vypadá. Jakmile je odstraněna všechna luxusní tělocvična, odstraní se i ozdoby ega. Studenti opouštějí veškeré pohodlí lycry a mohou se volně dostat do kontaktu s nejzranitelnějšími částmi sebe samých.

Jak se připravit na hodinu jógy nahou

Měli byste udělat spoustu výzkumu, abyste našli vhodnou lekci jógy nahé. Ujistěte se, že učitelé zdůrazňují, že se nejedná o sexuální praktiky. Ve třídě se musíte cítit bezpečně. Pokud najdete online relaci, ujistěte se, že můžete kameru vypnout, pokud chcete.

Pokud byste se cítili pohodlněji při cvičení o samotě, můžete si najít předem nahrané lekce nahé jógy online a zúčastnit se ve svém volném čase. Některým lidem připadá přístupnější sólová praxe.

Pokud nejste zvyklí se pohybovat, když jste nazí, zkuste možná pětiminutovou meditaci nazí, abyste se připravili. Přiveďte své vědomí k pocitům, které můžete cítit na své kůži. Poklepáním do uvolněného meditačního stavu vám pomůže, když začnete pohybovat tělem do jógových pozic.

Co očekávat od nahé jógy

Nahá jóga je pro každého jiná. Pokud se chystáte na osobní kurz, můžete očekávat ostřílené praktiky a nováčky. Ve třídě byste se měli cítit pohodlně a uklidňující přítomnost zkušeného učitele.

Je normální být zpočátku nervózní a nejistý sám sebou. Pokud zjistíte, že se stydíte, zhluboka se nadechněte a pamatujte, že všichni v místnosti jsou ve stejné pozici.

Výhody nahé jógy

S největší pravděpodobností zažijete určité pocity zranitelnosti, ale jak bude hodina postupovat, uvolníte se do cvičení. Uspokojit se s tím, že jste zranitelní, vám také může pomoci lépe komunikovat ve vašem každodenním životě a umožnit vám mluvit od srdce, spíše než se bránit.

Mnoho lidí sdílelo, že nahá jóga jim dala větší sílu. Existuje pocit hlubokého uznání za to, jak tělo funguje. A pocit opuštění vzhledu nebo chování, které pochází z egoické perspektivy.

Někteří praktikující popsali nahou jógu jako způsob „odložení brnění“. O myšlence, že oblečení je jakousi bariérou a formou ochrany před světem, mluví mnoho filozofických textů. Sundání oblečení nás vybízí, abychom si sundali masky, které nosíme ve vnějším světě; umožňuje nám obejmout naše nejpravdivější já.

Nejlepší tipy na lekci jógy nahou

 • Ujistěte se, že jste zvyklí být nazí, v přípravě praktikujte nějakou nahou meditaci.
 • Zkontrolujte, zda je v místnosti dostatečně teplo, není nic horšího než být nahý a chladný.
 • Zajistěte, aby vám učitelé dali pocit bezpečí a podpory.
 • Nedívejte se kolem sebe na těla jiných lidí, snažte se zůstat soustředění na svou vlastní praxi.
 • Ujistěte se, že jsou zatažené závěsy a že jste chráněni před přihlížejícími.

Nahá jóga není pro každého. Ale pokud chcete zažít svobodu nestarat se o to, jak vypadáte, pak by to pro vás mohla být neuvěřitelná praxe.

Být nahý může vyvolat spoustu pocitů hanby a nejistoty. Nahá jóga vám může pomoci konečně milovat části sebe sama, které jste dosud nepřijali. Tělo je neuvěřitelná věc, nahá jóga vám může pomoci vzpomenout si a oslavit, jak kouzelní skutečně jste!

My běžci často potřebujeme vysokoenergetické aktivity se zaměřením na aktivnější formy tréninku, když neběháme. Ale co když to nejlepší, co můžeme pro své tělo udělat, je ve skutečnosti zpomalit, když zrovna nebušíme po ulicích?

Klíčové věci:

 • Restorativní jóga je pomalá forma jógy, ve které se pozice drží kdekoli mezi 3 až 20 minutami. Cvičení často používá podpěry, jako jsou bloky, podhlavníky a přikrývky, které tělu umožňují uvolnit se do pozice a udržet ji po delší dobu.
 • Začlenění regenerační jógy do vašeho běžeckého programu může podpořit lepší spánek, rychlejší zotavení a pomoci zmírnit duševní a fyzický stres.
 • Cvičení restorativní jógy je něco, co můžete snadno dělat doma, po tréninku nebo před spaním, abyste podpořili hlubší spánek.

V tomto článku prozkoumáme výhody regenerační jógy při zmírňování stresu a regeneraci a jak může zlepšit vaši náladu a spánek a zvýšit vaše běžecké schopnosti.

Co je to restorativní jóga?

Restorativní jóga je druh jógové praxe, která se zaměřuje na držení určitých pozic po delší dobu, usazení se do pozic na 3 až 20 minut s použitím podpůrných rekvizit, jako jsou podhlavníky, bloky a přikrývky. Cílem je usnadnit hlubší pocit relaxace a umožnit tělu uvolnit napětí z hloubi nitra s důrazem na klid, dýchání a vnést do vašeho zážitku pocit bdělého uvědomění.

Jak se liší od ostatních druhů jógy?

Restorativní jóga se liší od jiných typů jógy, jako je power jóga nebo vinyasa flow, v několika ohledech, včetně:

 • Pasivní. Restorativní jóga se více zajímá o pasivní protahování než o aktivní formu cvičení ásan. Cílem je spíše uvolnění napětí a podpora relaxace než budování síly a flexibility.
 • Rekvizity. Restorativní jóga často obsahuje rekvizity, které se používají k tomu, aby cvičenci zůstali podepřeni v pózách po delší dobu a přitom zůstali ve stavu pohodlí.

Contents