Glikozes līmeņa analīzi var veikt tukšā dūšā vai bez tā

Glikozes līmeņa analīzi var veikt tukšā dūšā vai bez tā

Pārāk maz vai pārāk daudz tā norāda uz nopietnu problēmu. Augsts glikozes līmenis var liecināt par diabētu. Glikozes līmeņa analīzi var veikt tukšā dūšā vai bez tā.

Kalcijs. Zems līmenis var atspoguļot nepietiekamu kalcija daudzumu jūsu uzturā, D vitamīna deficītu, nepietiekamu epitēlijķermenīšu darbību vai citus iemeslus. Augsts līmenis var būt saistīts ar pārmērīgu D vitamīna papildināšanu, pārmērīgu epitēlijķermenīšu darbību, nieru problēmām vai citiem iemesliem.

BUN. Urīnviela ir atkritumu produkts, kas iziet no ķermeņa caur nierēm. Augsts līmenis asinīs neizbēgami liecina par nieru bojājumu.

Kreatinīns ir atkritumu produkts, ko jūsu nieres nosūta urīnā. Augsts līmenis norāda uz nieru mazspēju vai muskuļu slimību (kreatinīns ir muskuļu metabolisma blakusprodukts).

Nātrijs lielākoties nāk no jūsu uztura un filtrē jūsu nieres urīnā. Neparasti līmeņi norāda uz problēmu ar jūsu asins osmolalitāti. Asins osmolalitāte ir daļiņu koncentrācija asinīs, un to var ietekmēt caureja, pārmērīga šķidruma uzņemšana vai citi faktori.

Kālijs. Šis elektrolīts nāk arī no jūsu uztura un iziet no ķermeņa caur jūsu https://animale-me-gummies-official.top/ nierēm. Tādējādi nepietiekama nieru darbība izraisīs kālija līmeņa paaugstināšanos asinīs. Turpretī samazināta uzņemšana, caureja un citi faktori izraisīs tā samazināšanos.

Bikarbonāta testēšana sniedz informāciju par jūsu ķermeņa skābju-bāzes līdzsvaru.

Hlorīds palīdz regulēt jūsu ķermeņa skābju-bāzes līdzsvaru.

Visaptverošais vielmaiņas panelis (CMP)

Visaptverošs vielmaiņas panelis sniedz informāciju par jūsu ķermeņa šķidruma un elektrolītu līdzsvaru, kopējo olbaltumvielu līmeni un to, cik labi darbojas jūsu nieres un aknas.

Kādas ir CMP galvenās sastāvdaļas?

CMP atgādina BMP, izņemot to, ka papildus 8 BMP parametriem tas ietver vēl 6 testus. Seši papildu parametri CMP ietver:

 • Kopējais proteīns (mēra kopējo olbaltumvielu daudzumu, proti, albumīnu un globulīnu).
 • Albumīns (proteīns, ko ražo jūsu aknas).
 • Bilirubīns (dzeltens pigments, kas veidojas sarkano asins šūnu sadalīšanās rezultātā).
 • Sārmainās fosfatāzes (ALP).
 • Alanīna transamināze (ALT).
 • Aspartātaminotransferāze (AST).

Albumīns. Aknu bojājums izraisīs albumīna līmeņa pazemināšanos . Veselas nieres novērš albumīna nokļūšanu urīnā. Nieru bojājumu gadījumā šis proteīns nokļūst urīnā, izraisot tā līmeņa pazemināšanos asinīs.

Bilirubīns. Pārmērīgs bilirubīns atstāj jūsu ķermeni caur aknām; tādēļ aknu bojājumi vai slimības izraisīs bilirubīna līmeņa paaugstināšanos. Ārsti var pārbaudīt bilirubīna līmeni kā daļu no CMP vai kā daļu no aknu darbības pārbaudēm .

Aknu enzīmi. Paaugstināts aknu enzīmu līmenis parasti ir aknu bojājuma vai iekaisuma (hepatīta) pazīme. Tomēr neliela aknu enzīmu līmeņa paaugstināšanās visbiežāk ir normālas svārstības .

Lipīdu panelis (lipīdu profils)

Lipīdu paneļa tests analizē tauku molekulu, ko sauc par lipīdiem, līmeni asinīs. Klīnicisti pasūta šo testu, lai novērtētu sirds un asinsvadu (sirds un asinsvadu) slimību, piemēram, stenokardijas, sirdslēkmes un insulta, risku.

Kādas ir lipīdu paneļa sastāvdaļas?

Lipīdu panelis mēra trīs dažādus holesterīna un triglicerīdu veidus. Tās sastāvdaļas ietver:

 • Kopējais holesterīns.
 • Zema blīvuma lipoproteīnu (ZBL) holesterīns.
 • Augsta blīvuma lipoproteīnu (ABL) holesterīns.
 • Triglicerīdi.

Kopējais holesterīns novērtē jūsu kopējo holesterīna līmeni.

ZBL holesterīnu sauc arī par "slikto holesterīnu". Tas var uzkrāties jūsu asinīs un asinsvados, radot sirds slimību risku. Augsts ZBL holesterīna līmenis nav veselīgs.

ABL holesterīnu sauc arī par "labo holesterīnu". Tas palīdz izvadīt no ķermeņa ZBL holesterīnu, tādējādi saglabājot asinsvadus. Augsts ABL holesterīna līmenis ir veselīgs.

Triglicerīdi. Šīs tauku molekulas rodas no liekajām kalorijām, ko ēdat vai dzerat. Augsts līmenis var izraisīt sirds slimības un aizkuņģa dziedzera iekaisumu.

Kā veikt regulāru asins analīzi?

 1. Veselības aprūpes speciālists vispirms ievada adatu jūsu rokas vai plaukstas vēnā.
 2. Pēc asiņu noņemšanas no vēnas tās savāc mēģenēs.
 3. Pēc tam tehniķis/medmāsa nosūta mēģenes uz laboratoriju.
 4. Pēc tam ārsts pārskata jūsu rezultātus un to salīdzinājumu ar laboratorijas atsauces diapazoniem.

Kā sagatavoties asins analīzei?

Tas, vai jums ir nepieciešama sagatavošanās, ir atkarīgs no veiktā testa. CBC testam, ja to veic atsevišķi, nav nepieciešama īpaša sagatavošanās. Tomēr jums tiks lūgts gavēt, ja jūsu testa pasūtījumos ir iekļauts lipīdu panelis. Slimību kontroles un profilakses centri (CDC) iesaka 8 līdz 12 stundu badošanos pirms lipīdu paneļa.

Nepārtrauciet zāļu lietošanu, ja vien to nav licis ārsts.

Cik bieži man vajadzētu veikt parasto asins analīzi?

Regulārai asins novērošanai nav pierādīta vērtība, ja esat jauns, vesels un jums nav simptomu.

Ja nav simptomu, vienīgais ieteicamais ikdienas asins analīžu veids ir:

 • CBC un BMP katru gadu jūsu ikgadējā labsajūtas apmeklējumā.
 • Lipīdu līmenis ik pēc 5 gadiem (vīriešiem ≥ 40 un sievietēm ≥ 50).
 • Lipīdu līmenis ≥ 20 gadu vecumā ik pēc 5 gadiem (ja Jums ir zems sirds slimību risks).
 • Lipīdu līmenis biežāk nekā reizi 5 gados (ja Jums ir augsts sirds slimību risks).
 • Hemoglobīna A1c līmenis (ja Jums ir cukura diabēta attīstības risks), ar biežumu atkarībā no riska

Pacientiem ar hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS) sava dzīve jāpielāgo savam enerģijas līmenim un spējām. Tas var izraisīt neaktīvu dzīvi un dažos gadījumos trauksmi un depresiju. Tomēr atbilstoša apmācība var palīdzēt kādam ar HOPS vadīt funkcionālāku, pilnvērtīgāku un aktīvāku dzīvesveidu. Šo apmācību sauc par enerģijas taupīšanu, kas ietver mācīšanos taupīt enerģiju lietām, kuras vēlaties darīt vai kas jādara.

Enerģijas taupīšanas ietvaros jūs uzzināsiet par adaptīvām metodēm un ierīcēm, kas var palīdzēt sasniegt labāku dzīves kvalitāti un atrast labu līdzsvaru starp darbu, atpūtu un atpūtu. Ergoterapeiti var nodrošināt šo apmācību slimnīcā, ambulatorā vidē vai mājās. HOPS visaptverošas ārstēšanas galvenais mērķis ir samazināt elpceļu simptomus un uzlabot dzīves kvalitāti.

Seši Ps

Galvenie enerģijas taupīšanas principi elpceļu simptomu mazināšanai ietver sešus “P”: prioritāšu noteikšana, plānošana, pozīcija, temps, pozitīva attieksme un elpošana ar lūpām.

Prioritātes noteikšana

Kā daļu no prioritāšu noteikšanas vispirms dariet vissvarīgāko un izmantojiet šo metodi, lai strukturētu ikdienas un iknedēļas rutīnas. Piemēram, ārsta apmeklējums būtu svarīgāks par putekļu notīrīšanu guļamistabā.

Plānošana

Plānošana ietver smagu un vieglu aktivitāšu maiņu vai priekšmetu uzstādīšanu maltītes pagatavošanai un pēc tam atpūtu. Darbības sadalīšana soļos palīdz izvairīties no nevajadzīgiem uzdevumiem, piemēram, kāpšanas pa kāpnēm vairākas reizes dienā. Plānošanas aktivitātes var arī palīdzēt izvairīties no papildu braucieniem, lai savāktu dārza instrumentus pirms ziedu stādīšanas.

Pozicionēšana

Pozicionēšana nozīmē sēdēt, cik vien iespējams, pildot uzdevumus. Sēdēšana samazina enerģijas patēriņu par 25%. Uzturot labu stāju sēžot un stāvot, jūs plaušās ieplūdīsit vairāk skābekļa. Izvairieties no darbībām, kurām nepieciešama ilgstoša stāvēšana, noliekšanās vai tupus, kā arī pārmērīga stiepšanās, locīšana, berze, beršana, griešanās vai jebkādas neērtas pozīcijas, kas var izraisīt nogurumu. Pārnēsājot smagu priekšmetu, piemēram, bļodu vai kasti, turiet rokas taisni un nēsājiet priekšmetu tuvu ķermenim, lai sadalītu svaru starp abām rokām. Izmantojiet galda virsmas vai izlietnes cieto virsmu, lai mizotu dārzeņus, rakstītu vai skūtu.

Vienmēr atvēliet sev pietiekami daudz laika, lai paveiktu uzdevumu. Rīkojieties lēni un nesteidzieties. Paņemiet atpūtas pauzi, pirms esat noguris. Atpūtieties pēc viena uzdevuma izpildes un pirms nākamā uzdevuma uzsākšanas. Koncentrējieties uz to, ko varat darīt, nevis uz to, ko nevarat izdarīt. Esiet radošs, pielāgojot savas aktivitātes. Veiciet mazus, izmērāmus un sasniedzamus soļus, lai sasniegtu savus ilgtermiņa mērķus.

Saspiestu lūpu elpošana

Elpošana ar saspiestu lūpu ir metode, kas uzlabo gaisa plūsmu plaušās un mazina elpas trūkumu. Tas iztukšo iesprostoto gaisu (CO2) no plaušām un ienes plaušās vairāk skābekļa (O2). Jūs varat praktizēt elpošanu ar savilktām lūpām, ieelpojot caur degunu un izelpojot caur savilktām lūpām. Izelpošanai vajadzētu būt divreiz ilgākam (līdz 4), salīdzinot ar ieelpošanu, kas tiek veikta līdz 2. Izelpojiet tā, it kā izpūstu sveces liesmu, un atpūtieties, veicot šo paņēmienu.

Šeit ir elpošanas piemērs, kas attiecas uz jūsu pašaprūpi. Pirms katras kustības uzsākšanas ieelpojiet. Izelpojiet, kāpjot pāri dušas kabīnes malai vai vannai, sasniedziet kājas vai pēdas, piecelieties, apsēdieties un paceliet kājas, lai uzvilktu un novilktu drēbes.

Adaptīvās metodes un ierīces

Tālāk ir norādītas adaptīvās metodes un ierīces, kas palīdzēs ietaupīt enerģiju dažādos pašaprūpes aspektos.

Kopšana

Ļaujiet matiem nožūt gaisā, nevis izmantojiet fēnu. Apsveriet viegli kopjamu frizūru.

Sakārtojiet bieži lietotos priekšmetus un glabājiet tos blakus izlietnei.

Apsēdieties krēslā un atbalstiet elkoņus uz izlietnes, skūšanās un grima uzklāšanas laikā.

Izmantojiet elektrisko skuvekli un zobu suku, lai samazinātu lieko kustību un pavadīto laiku.

Izvairieties no aerosoliem un izmantojiet rullīšus vai krēmveida dezodorantus.

Tualetes

Pārliecinieties, ka tualetes papīrs ir viegli sasniedzams.

Lai apģērbu būtu vieglāk nospiest un uzvilkt, apsveriet brīvus priekšmetus vai tos, kuriem ir elastīgas jostasvietas.

Ja esat pārāk vājš, lai izmantotu standarta tualeti, izmantojiet paceltu tualetes sēdekli, pisuāru vai kumodīti pie gultas. Vai arī palūdziet kādam palīdzēt ar standarta tualeti.

Ģērbšanās

Pirms ģērbšanās izkārtojiet savu apģērbu vai atpūtieties pēc nepieciešamo priekšmetu iegūšanas.

Vispirms ģērbiet ķermeņa apakšējās daļas, jo tas patērē vairāk enerģijas.

Izmantojiet adaptīvas ierīces, piemēram, pārģērbšanās nūju, zeķu palīgierīci, apavu ragu ar garu rokturi un elastīgās auklas. Varat arī izvēlēties slīdošus apavus.

Izmantojiet apģērbu ar vienkāršiem vai priekšpusē aizveramiem stiprinājumiem, piemēram, Velcro. Tas būs vieglāk nekā pogas un aizdares.

Contents