Cysteina zawiera siarkę, która pomaga w detoksykacji.

Cysteina zawiera siarkę, która pomaga w detoksykacji.

Nawet 1500 kalorii dziennie jest dość niewystarczające dla aktywnej osoby. Ten poziom kalorycznego ograniczenia sprawia, że ​​dieta Sirtfood jest trudniejsza do trzymania się i może przybierać objazd.

Ponadto picie trzech zielonych soków dziennie w fazie pierwszej nie wydaje się zrównoważone. Podczas gdy świeże soki mogą zawierać witaminy i minerały, są pozbawione błonnika, dzięki czemu nie są zbyt wypełnione. Ponadto składniki specyficzne dla soków dietetycznych Sirtfood nie obejmują zdrowych tłuszczów.

Jako zarejestrowany dietetyk, nie poleciłbym tej diety na odchudzanie lub korzyści zdrowotne. O wiele lepiej jest opracować styl życia w jedzeniu różnorodnych pokarmów w porcjach, które odpowiadają ich indywidualnym potrzebom.

Miriam Jacobson, MS, Rd, CNS, dzieli pięć produktów spożywczych, które są dobre dla zdrowia wątroby i detoksykacja.

Wątroba jest głównym organem detoksykacji, który przekształca toksyny, dzięki czemu można je bezpiecznie usunąć z naszych ciał. Kontakt z tym może negatywnie wpłynąć na ciało. Mogą być również wytwarzane w naszym ciele jako produkt normalnego trawienia i metabolizmu.

Wątroba pomaga przetworzyć te toksyny w kilku fazach. Następnie przetworzone toksyny są bezpiecznie eliminowane przez skórę, płuca, nerkę i jelita.

W celu wsparcia procesu detoksykacji organizmu, rozważ następujące wskazówki i żywność, która jest dobra dla zdrowia wątroby.

Jak wspierać zdrowie wątroby poprzez dietę

Istnieją trzy główne elementy wspierające zdrowie wątroby:

1. Zmniejsz obciążenie toksyczne

Najpierw ważne jest zmniejszenie ogólnego obciążenia toksycznego ciała. Możesz to zrobić, eliminując żywność, napoje i substancje obciążające wątrobę, takie jak:

spalone żywność tłuszczów tłuszczów bez filtrowania alkoholu i pestycydy

Podobnie wątroba musi przetwarzać toksyny z innych zewnętrznych Źródła również. To powiedziawszy, zmniejszenie toksycznego obciążenia organizmu na podstawie papierosów, produktów kosmetycznych i produktów czyszczących również pomaga.

2. Dodaj żywność wspierającą wątrobę

Po zmniejszeniu toksycznego obciążenia z diety i stylu życia możesz następnie dodać produkty, które są dobre dla wątroby i promować detoksykację. Wśród innych ważnych składników odżywczych, żywność wspierającą wątrobę obejmują te, które zawierają lub promują produkcję:

Folianalglutationeomega-3 Kwasy tłuszczowe Poniżej, omówimy konkretne przykłady żywności, które są dobre dla wątroby.

3. Promuj zdrowe jelita

Wreszcie, ważne jest, aby promować zdrowe jelita, aby właściwie wyeliminować toksyny.

Dlaczego? Ponieważ po przetworzeniu toksyn wątroba wysyła je do jelita do wyeliminowania. Jeśli jednak twoje trawienie jest powolne, jelito może faktycznie odesłać toksyny z powrotem do wątroby w celu ponownego przetwarzania.

Mając to na uwadze, promowanie zdrowego jelit z dietą wysoką w błonnikach i probiotykach IS Niezbędny krok w celu wsparcia wątroby i detoksykacji. Takie praktyki zapewniają zdrowy czas tranzytu, aby skuteczniej usunąć toksyny.

5 żywności, które są dobre dla zdrowia wątroby + detoksykacja

bez dalszych ado, oto kilka potężnych potraw, które są dobre Zdrowie wątroby.

1. Warzywa krzyżowe

warzywa krzyżowe należą do najlepszych potraw, które są dobre dla twojej wątroby. Zawierają związki zwane glukozynolanami, które nie tylko chronią komórki wątroby, ale także pomagają wytwarzać enzym glutation. Glutation jest najważniejszym przeciwutleniaczem organizmu i jest podstawą wielu reakcji detoksykacji wątroby.

Przykłady warzyw ukrzyżowanych bogatych w te związki obejmują:

Brockobrobokoli SproutScauliflowerBruksels SproutScabbageKalearugulabok choy

zauważalnie, wszystkich wszystkich warzywa krzyżowe, kiełki brokułowe zawierają najbardziej skoncentrowaną ilość glukozynolanów. Jednak wszelkie warzywa krzyżowe są korzystne. W rzeczywistości jedzenie różnorodności ostatecznie przyniesie różnorodność mikrobiomu jelitowego w celu zdrowego trawienia i eliminacji.

2. Orzechy brazylijskie

Brazylijskie orzechy są bogate w selen. Selen nie tylko pomaga zwiększyć aktywność glutationu, ale także pomaga w wiązaniu i eliminowaniu metali ciężkich, takich jak rtęć.

W szczególności American Journal of Clinical Nutrition donosi, że spożywanie tylko dwóch orzechów brazylijskich dziennie może pomóc zwiększyć selen twojego ciała treść.

3. Dziki łosoś

Dziki łosoś zawiera silne ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które są tłuszczem przeciwzapalnym, które promują zdrowie komórek wątroby. Co istotne, naukowa metaanaliza wykazała, że ​​uzupełnienie kwasami tłuszczowymi omega-3 może pomóc obniżyć poziom tłuszczu i podwyższonego poziomu cholesterolu.

Dodatkowo dziki łososia jest doskonałym źródłem białka. Białko jest korzystnym składnikiem odżywczym dla wątroby, ponieważ jest wymagane do napędzania niektórych reakcji detoksykacyjnych.

4. Czosnek, cebula + inne pokarmy bogate w siarkę

Czosnek, cebulę i inne pokarmy bogate w siarkę zawierają cysteinę aminokwasową. Cysteina zawiera siarkę, która pomaga w detoksykacji.

Co więcej, czosnek zawiera również związek zwany allicyną, który jest przeciwutleniaczem, który zmniejsza uszkodzenie komórek i chroni wątrobę przed zapaleniem.

Jednak jednak , jedną ważną rzeczą, na którą należy zauważyć, jest to, że ciepło zwykle niszczy allicynę. Jednak siekanie czosnku dziesięć minut przed gotowaniem może pomóc w aktywowaniu enzymów, aby przeciwdziałać niektórym szkodliwym efektom.

5. Soczewica soczewica

jest jedną z najbardziej bogatych w kwas w foliach. Folian jest witaminą B, która jest wymagana do zdrowego metabolizmu i reakcji detoksykacyjnych. Badania pokazują wysoką korelację między niedoborami kwasu foliowego a upośledzoną funkcją wątroby.

Inne pokarmy bogate w folian obejmują:

Warzywa liściaste z fasoli cieciparowej są również wysokie warzywa liściaste. W błonniku. Ponownie błonnik promuje zdrowy czas tranzytu. Pomaga to zapewnić szybkie wyeliminowanie toksyn zamiast odesłać do wątroby w celu ponownego przetwarzania.

Final Myśli

Te pokarmy są świetnym miejscem na początek, ale wiele innych potraw jest Również dobre dla wątroby.

Jako ogólna wskazówka dla zdrowia wątroby, jedz różnorodne pokarmy na bazie roślin. Różne kolorowe owoce i warzywa odpowiadają różnym stężeniom fitonetrient i przeciwutleniaczowym w celu wsparcia procesów enzymatycznych i detoksykacji. Są również bogate w błonnik do zdrowej eliminacji.

Można również rozważyć uzupełnienie zioła wspierające wątrobę, takie jak Oset mleczny. Oset mleczny to gorzkie zioło, które zawiera bioflawonoid o nazwie silymaryna, który doskonale nadaje się do zdrowej funkcji wątroby. I chociaż nie jest to coś, co można łatwo pozyskać i włączyć do przepisów, przyjmowanie skoncentrowanego suplementu kapsułek jest wygodnym sposobem na wsparcie zdrowia wątroby.

Keto Expert and Cook Book Autor Brian Stanton oferuje łatwy do wykonania przewodnik Keto dla początkujących.

Jeśli myślisz o wyjeździe keto – dla utraty masy ciała, zdrowia mózgu lub innego powodu – możesz być trochę przytłoczony informacjami.

Jest tam Tyle porad na temat diety keto. Jak przesiewasz przez to wszystko? Jak zaczynasz od początku i uczysz się podstaw diety keto?

Trzymaj się około pięciu minut. W tym artykule uwzględniono 60 procent codziennych kalorii z tłuszczu, 30 procent z białka i 10 procent z węglowodanów. Utrzymanie makroskładników (tłuszcz, białko i węglowodany) w tych stosunkach pomaga organizmowi wejść do stanu spalania tłuszczu o nazwie Ketoza.

Ograniczenie węglowodanów jest kluczem do ketozy. To dlatego, że ograniczenie węglowodanów utrzymuje niski poziom cukru we krwi i insuliny, co z kolei sygnalizuje wątrobę, aby rozpocząć spalanie tłuszczu i wytwarzania ketonów.

Pomyśl o ketonach jako o zapasowym superfule dla twojego ciała i mózgu. Dostarczają komórki – zwłaszcza komórki mózgowe – z czystą, wydajną energią. Na przykład w porównaniu z glukozą ketony tworzą mniej ROS (forma stresu oksydacyjnego) po metabolizowaniu.

Wszystko to może wydawać się dość złożone, ale nie martw się: twoje komórki wiedzą, co robić na niskim poziomie na niskim -Dieta krajowa. Zamiast biegać na cukrze, zaczynają biegać na tłuszczu. A kiedy biegniesz na tłuszczu, o wiele łatwiej jest stracić tłuszcz. Chodźmy teraz trochę głębiej na ten temat.

Keto Diet Health Benefits

Dieta keto jest popularna z jakiegoś powodu: działa! Oto, co nauka mówi o czterech korzyściach zdrowotnych wynikających z keto:

1. Utrata masy ciała

Dieta keto jest najbardziej znana jako dieta odchudzająca.

To nie jest wypadek. Dieta keto nie tylko zwiększa spalanie tłuszczu, ale także zmniejsza głód. Jest to silna formuła utraty masy ciała.

W badaniu z 2003 r. Zdrowe kobiety na diecie keto straciły na wadze niż kobiety na diecie o niskiej zawartości tłuszczu z ograniczoną kalorią. Tak, kobiety z Keto nie ograniczały kalorii i wciąż stały się większą wagą niż nożyce kalorii.

2. Bardziej stabilna energia

Kiedy jesz dietę o wysokiej zawartości węglowodanów, poziom cukru we krwi rośnie jak kolejka górska. Wzloty są wysokie, ale niskie są niskie. A niski poziom cukru we krwi oznacza niską energię.

Dieta keto zabiera cię w kolejce górskiej. Bez węglowodanów, aby zwiększyć poziom cukru we krwi, nie rozbijesz się co kilka godzin. Zamiast tego będziesz działać na bardziej stabilnym źródle energii: tłuszczu. Do widzenia, popołudniowe załamanie.

3. Zmniejszone pragnienia

Kiedy idziesz keto, wywołuje serię zmian hormonalnych zmniejszających głód. Należą do nich:

Zmniejszona grelina (hormon głodu) Zmniejszony neuropeptyd y (czynnik mózgu stymulujący apetyt) Zwiększony CCK (hormon, który sprawia, że ​​czujesz się pełny)

Mniej pragnienia oznacza mniejsze przekąski, a mniej przekąsek mniejszych średnich oznacza mniej średnich średnich średnich przejadanie się. Dobra oferta.

4. Zdrowie mózgu

Twój mózg zwykle działa całkowicie na cukrze. Ale w ketozie mózg wykorzystuje również ketony jako paliwo. Często następują ulepszenia umysłowe.

Ketony wydają się szczególnie przydatne do zrównoważenia spadku poznawczego. Jedno z badań wykazało, że stymulowanie ketozy u starszych dorosłych doprowadziło do lepszej wydajności umysłowej w różnych testach.

Co jeść na keto

Jako ogólną zasadę, powinien być posiłki na keto Wysoki w tłuszczu, umiarkowany w białku i nisko w węglowodanach. Sałatka z białkiem i oliwą z oliwek jest dobrym trybem gotowości. Wołowina i brokuły również świetnie działają.

Mając to na uwadze, oto żywność dozwolona na keto:

Zdrowe tłuszcze: obejmują oliwę z oliwek, olej kokosowy, olej z awokado, masło, smalec, ghee, ghee, Olej MCT i czerwony olej palmowy: obejmują orzechy pleasure duo allegro makadamii, orzechy włoskie, orzechy orzechowe i migdałowe proteiny: obejmują mięso, ryby, jaja, mięso narządowe, skorupiaki, białko kolagenowe i warzywa z białka serwatkowym: obejmuje jarmuż, szpinak, brodawkę, brokkoli, brokcoli Szparagi, sałata i kalafiorami: obejmuje stewia, owoce mnich, proszek kakaowy, ekstrakt waniliowy i erythitolbeverages: obejmuje kawę, zieloną herbatę, czarną herbatę, herbatę ziołową, bulion, sok z cytryny i migdałowe mleko

Kilka pokarmów „pomiędzy nimi, które można cieszyć z umiarem (nie w nadmiarze) na keto. Te pokarmy obejmują jagody, ciemną czekoladę, pomidory, awokado i alkohol. Miej je jako okazjonalną ucztę, a wszystko będzie dobrze.

Czego uniknąć na keto

Najważniejszą zasadą diety keto jest bezwzględne cięcie węglowodanów. Zrób to dobrze, a jesteś najczęściej. Oleje roślinne) sztuczne mięso środków słodzących

Tak, wydaje się to restrykcyjne. Ale kiedy dostosujesz się do diety keto, twoje pragnienia powinny się rozproszyć.

Jak wiedzieć, że jesteś w ketozie

Jeden ze sposobów potwierdzenia, że ​​jesteś w ketozie? Zmierz poziom ketonu.

Możesz zmierzyć ketony za pomocą testu krwi, moczu lub oddechu. Ale o to chodzi: nawet pozytywny wynik nie dowodzi sukcesu w Keto. Możesz na przykład mieć podwyższone ketony, ale nie używać ich wydajnie. Jeśli się poprawiają, jesteś na dobrej drodze. :

Daj keto od dwóch do czterech tygodni. Pozwala to na „przystosowanie się do tłuszczu”, tj. Odblokowanie wyżej wymienionych korzyści zdrowotnych. Użyj aplikacji do rejestrowania codziennego spożycia tłuszczu, białka i węglowodanów wraz z całkowitymi kaloriami. Pomoże to złapać ukryte węglowodany, abyś mógł zostać w ketozie. Nie oszczędzaj na tłuszczu. Pomimo tego, co mówi konwencjonalna mądrość, tłuszcz jest zdrowy. Nie wstydź się zdrowymi tłuszczami, takimi jak oliwa z oliwek, olej kokosowy, tłuszcz zwierzęcy i masło. PROIRITIZE WAGEGIKI NIEPANDARCJI. Warzywa nie tylko wypełniają otwór pozostawiony węglowodanami; Zapobiegają także brakom składników odżywczych. Woda, herbata, kawa i bulion pomagają zachować nawodnienie, co jest wyjątkowo ważne dla diety keto. Zrób elektrolity. Kiedy jesz dietę o niskiej zawartości węglowodanów, tracisz dodatkowy sód i potas przez mocz. Zwiększ spożycie tych elektrolitów, aby poczuć i osiągnąć najlepsze.

Wreszcie, ta ostatnia wskazówka jest również najważniejsza: śledź swój osobisty postęp. Czy schudłeś? Czujesz się lepiej? Czy myślisz wyraźniej?

Twoje odpowiedzi powinny kierować twoją przyszłością dietą keto. Powodzenia w rozpoczęciu pracy!

Aby wyjść poza keto dla początkujących, sprawdź książkę Briana, Keto Intermittent Post: 100 przepisów o niskiej zawartości węglowodanów i wytyczne na czczo, aby wyładować swoje zdrowie.

Alex Caspero, MA, RD, omawia korzyści płynące z diety roślinnej zarówno dla ludzi, jak i środowiska.

Prawdopodobnie słyszałeś, że diety roślinne są Nie tylko niesamowite dla zdrowia ludzkiego, ale także dobre dla planety. Rzeczywiście, badania naukowe potwierdzają te twierdzenia.

W 2019 r., Nieprzestrzeniona organizacja non-profit o nazwie EAT Collaborated z recenzowanym czasopismem medycznym w celu zbadania naszego łańcucha dostaw żywności, co spowodowało raport z Eat-Lancet. Ten dokładny raport został współautor przez ekspertów naukowych w dziedzinie zdrowia, rolnictwa i zrównoważonego rozwoju z 16 różnych krajów.

Ich wniosek: „Jedzenie jest pojedynczą najsilniejszą dźwignią optymalizacji zdrowia ludzkiego i zrównoważonego rozwoju środowiska na Ziemi”. Ponadto priorytetyzowanie żywności na bazie roślin jest specyficznym rozwiązaniem. Ich główne zalecenia obejmowały:

Drastyczne ograniczenie Chootan Cluste Concentruj się na zdrowej produkcji produkcji spożywczej w celu zmniejszenia odpadów żywnościowych

do tego celu, przyjrzyjmy się bliżej, czym jest dieta roślinna, zanim dotrzemy do niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z niektórych z Najbardziej przekonujące korzyści.

Jaka jest dieta roślinna?

Dieta roślinna to przede wszystkim:

Fruitsvegetablesnutsseedswhole berainslegumes fasols

dla dla fasoli

Niektóre, jest to dieta ekskluzywna dla roślin-ale tak nie musi być. Inne mogą zdecydować się na włączenie niewielkich ilości produktów zwierząt (czasem obejmujących mięso) oprócz tych podstępów.

Nauka jest całkiem jasna, że ​​dieta oparta głównie na roślinach jest najlepsza dla ogólnego zdrowia, ale znowu, ale znowu To nie znaczy, że musi to być wyłączne. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie formy jedzenia opartego na roślinach-wegetariańskie, wegańskie, elastyczne, kozowe-cheese-on-the-Weekend-Itarian-są wszystkimi zdrowszymi wzorami żywieniowymi niż standardowa dieta amerykańska.

Równie ważna, dieta roślinna nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie ludzkie. Wspiera także zdrowie naszej planety. Krótko mówiąc, sposób, w jaki obecnie uprawiamy żywność, nie jest zrównoważony – szczególnie dla populacji, która ma puchnąć do 9 miliardów ludzi do 2050 r.

Contents